אם אתם קוראים את זה, סימן שאתם עומדים לחגוג משהו. אולי שכרתם וילה למסיבות ואתם מתכננים ערב חברה קורע, או שהלכתם דווקא לופט מהמם ומאובזר למסיבת הרווקים הפרועה שלכם. כך או כך, מסיבה מוצלחת חייבת לכלול גם אלכוהול. מכיוון שאנחנו בטוחים שאין צורך להזכיר לכם את הכלל החשוב "אם שותים לא נוהגים!!!!!", אנחנו כאן כדי לתת כמה טיפים על איך לחזור הביתה אחרי ששתיתם קצת יותר מדי (או הרבה יותר מדי...)

וודאו תמיד שיש נהג תורן, פיכח ואחראי

נגיד ששכרתן וילה למסיבת רווקות במרכז, העברתן ערב מלא אלכוהול, צחוקים וחוויות ועכשיו הגיע הזמן לחזור הביתה. קבעו מראש מי תהיה הנהגת התורנית – מה שאומר שעליה להימנע משתיית אלכוהול כדי לנהוג בבטחה הביתה ולהחזיר בשלום את כל החברות. כנ"ל גם לגבי כל אירוע אחר – מסיבת רווקים, יום הולדת שנערך בוילה למסיבות או לופט וכדומה. השיטה הכי טובה היא לא להגיע ברכבים נפרדים – אלא להכניס כמה שיותר אנשים שמתאפשר לאותו רכב. גם אקולוגי, גם חוסך בעיות חנייה מיותרות, וגם מצמצם את מספר הנהגים התורנים ומאפשר ליותר אנשים לשתות בכיף. טיפ – חפשו בחבר'ה את אלו שאסור להם לשתות אלכוהול, אם בגלל מחלה, תרופות או כל מצב אחר, או אנשים שאלכוהול גורם להם לתחושה רעה. הם הנהגים התורנים הטובים ביותר, משום שאתם יודעים בוודאות שהם ישאו באחריות שניתנה להם.

חוגגות בוילה למסיבת רווקות במרכז? יש סיכוי שתמצאו תחבורה ציבורית

במרכז הארץ אבל לא רק, ניתן למצוא מגוון קווי אוטובוס ושאר אמצעי תחבורה ציבורית לא רחוקין ממיקום הוילה או הלופט. מכיוון שגם ככה חוגגים עד אור הבוקר, ניתן לתפוס את האוטובוסים הראשונים שיוצאים, ואז אין שום מגבלה על מי שותה מה וכמה. כשאתם סוגרים לופט או וילה למסיבות, בררו עם בעל המקום אם יש בקרבת מקום אוטובוסים, רכבות או מוניות שירות שיוכלו להחזיר אתכם הביתה כשאתם שתויים ושמחים.

הסעות מאורגנות

לחברות מוניות והסעות יש וואנים קטנים שיכולים להכיל אפילו 20 אנשים. כדאי לברר אם יש אופציה לשכור רכב כזה, להלוך וחזור, ולזכור שהעלות מתחלקת בין כל הנוסעים ולכן יוצאת נמוכה יחסית. יתרה מכך, שווה לברר עם בעל הלופט או הוילה אם יש לו דיל שמגלם את מחיר השכרת המקום יחד עם הסעה מאורגנת. יש מקומות שמציעים שירות כזה, מתוך הבנה שלפעמים אין כוח לארגון את הלוגיסטיקות של הסעות בדרך למסיבה ובחזרה.