חברות רבות כבר יודעות שאת ערב הגיבוש שלהן כדאי לחגוג בלופט לאירועים. לופטים מותאמים להכיל מספר גדול של מוזמנים, או לחלופין קהל מצומצם, וכך להתאים גם לחברות קטנות וגם לחברות גדולות יותר.
מכיוון שערב חברה אמור להוות הפוגה ולאפשר היכרות וגיבוש של האנשים מחוץ לשעות העבודה, נחלוק אתכם מספר טיפים על-מנת שתוכלו לארגן ערב שכולם ידברו עליו במשרד עוד זמן רב.
 
אלכוהול
 
התאימו את סוג המשקאות לסוג הקהל. אם אתם מקום עם חבר'ה צעירים שאוהבים לחגוג ולהשתולל, דאגו למבחר רב של וודקה, משקאות אנרגיה, בירות, וויסקי. אם מוזמנים גם אנשים מבוגרים יותר, דאגו ליינות לבנים ואדומים, ערק וכדומה. לופט לאירועים מצוייד פעמים רבות לא רק במבנה בר מעוצב ואיכותי שבו תוכלו להגיש ולשתות משקאות, אלא גם בשתיה עצמה. בררו מראש עם בעלי המקום מה כלול במחיר.
בכל מקרה קחו בחשבון שהאנשים איתם אתם משתוללים היום הם האנשים איתם אתם עובדים מחר. לכן הרשו לעצמכם להשתחרר, אך לא לאבד שליטה, לא בכמות השתיה ולא בהתנהגות. אין יותר מביך מלהפוך לשיחת המשרד מפני שהתנהגת בטיפשיות או הרגשת בחילה לאחר ששתית יותר מדי.
 
משחקי חברה
 
מלבד שיחות חולין פה ושם, אין לנו ממש הזדמנות להכיר לעומק את האנשים שעובדים איתנו. אנחנו יודעים מה התפקיד שלהם בעבודה, וכיצד הם עובדים מולנו, אך היכרות אישית עמוקה יכולה להיווצר רק בערב גיבוש. לכן, תכננו משחקים שיאפשרו שיחה והיכרות. אפשר למשל לשחק את המשחק NEVER, שבו משתתף אומר משהו שמעולם לא עשה/חווה, ומי שכן עשה זאת מרים אצבע. מי שממלא יד שלמה בדברים שעשה הוא המנצח ועליו להכריז על דברים שלא עשה מעולם, וכן הלאה.
 
פינות שקטות
בררו מראש שאתם חוגגים בלופט לאירועים שכולל גם נסט, פינת ישיבה מבודדת או חדר צדדי, בו אפשר לשבת בנינוחות ולשוחח מבלי שהמוזיקה והרעש יפריעו. זה חשוב במיוחד אם עובדים אתכם אנשים קצת יותר מבוגרים שעלולים לא להתחבר לאווירת המועדונים, אך גם מאפשר לחבר'ה צעירים יותר לנוח מהחגיגה ואולי להתחיל לשוחח עם אנשים שבשגרת היום-יום בעבודה הם לא ממש מדברים איתם. היכרות בין אנשים שעובדים באותו מקום, אפילו אם לא פיזית באותו חלל או מחלקה, יכולה לתרום רבות לא רק לאווירה חיובית ושמחה במקום העבודה, אלא גם לעליה בתפוקה ושיתוף פעולה מוצלח יותר בעבודה עצמה.